SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DLA WAŻNOŚCI OŚWIADCZENIA WOLI, PISM I DOKUMENTÓW W PRZEDMIOCIE PRAW I ZOBOWIĄZAŃ MAJĄTKOWYCH TOWARZYSTWA ORAZ DLA WAŻNOŚCI UCHWAŁ ZARZĄDU WYMAGANE SĄ PODPISY DWÓCH OSÓB SPOŚRÓD PREZESA, WICEPREZESA, SKARBNIKA. DLA WAŻNOŚCI INNYCH PISM I DOKUMENTÓW WYMAGANY JEST PODPIS PREZESA LUB WICEPREZESA.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1. OCHRONA PRZYRODY, 2. OCHRONA ŚRODOWISKA, 3. OCHRONA ZWIERZĄT, 4. OCHRONA KRAJOBRAZU ROZUMIANEGO JAKO POSTRZEGANĄ PRZEZ LUDZI PRZESTRZEŃ, ZAWIERAJĄCĄ ELEMENTY PRZYRODNICZE LUB WYTWORY CYWILIZACJI, UKSZTAŁTOWANĄ W WYNIKU DZIAŁANIA CZYNNIKÓW NATURALNYCH LUB DZIAŁALNOŚCI CZŁOWIEKA, 5. OCHRONA WARTOŚCI KULTUROWYCH, 6. POBUDZANIE AKTYWNOŚCI LOKALNEJ ORAZ ZWIĘKSZANIE SPOŁECZNEGO UDZIAŁU W PODEJMOWANIU DECYZJI, 7. OCHRONA ŁADU URBANISTYCZNEGO.
Udział w postępowaniach administracyjnych i sądowych
pożytku publicznego, która działa na rzecz ochrony przyrody, środowiska, zwierząt, krajobrazu oraz wartości kulturowych. Dąży do zwiększenia aktywności lokalnej oraz udziału społeczności w podejmowaniu decyzji dotyczących środowiska.Towarzystwo promuje edukację ekologiczną i realizuje projekty związane z ochroną przyrody, takie jak ochrona płazów w Pieskowej Skale, zachowanie łąki Natura 2000 w Puszczy Niepołomickiej oraz zarządzanie Społeczną Ostoją Przyrody Staw przy Cegielni. Aktywnie współpracuje z Ojcowskim Parkiem Narodowym, samorządami lokalnymi, szkołami i przedszkolami.Organizacja zdobyła wiele nagród, w tym II miejsce w konkursie W harmonii z przyrodą za projekt Drzewo Życia na szlaku Greenways Kraków-Oświęcim. W 2003 roku otrzymała wyróżnienie w programie Szkoły dla ekorozwoju za aktywizację lokalnej społeczności i współpracę ze szkołami jako Lokalnymi Centrami Aktywności Ekologicznej.Towarzystwo uczestniczy również w postępowaniach administracyjnych i sądowych związanych z ochroną środowiska oraz prowadzi punkt porad dla mieszkańców. Jego działalność obejmuje również pomoc w migracji płazów oraz ochronę miejsc ich rozmnażania w Pieskowej Skale, gdzie prowadzi działania prewencyjne, aby zapobiec ich wyginięciu na ruchliwej drodze migracyjnej.W swojej historii, Towarzystwo zrealizowało około 40 projektów ekologicznych, angażując lokalną społeczność, dzieci i młodzież w działania na rzecz środowiska. Organizacja jest członkiem Konfederacji dla przyszłości Krakowa Cracovia Urbs Europaea oraz współpracuje z Komisją Dialogu Obywatelskiego przy Urzędzie Miasta Krakowa w dziedzinie ochrony środowiska i rewitalizacji Nowej Huty.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
TOWARZYSTWO NA RZECZ OCHRONY PRZYROD