SĄD REJONOWY W ZIELONEJ GÓRZE, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
OŚWIADCZENIE WOLI W SPRAWACH MAJĄTKOWYCH STOWARZYSZENIA SKŁADAJĄ DWIE OSOBY: PREZES ORAZ SKARBNIK, LUB PREZES I JEDEN Z CZŁONKÓW ZARZĄDU UPOWAŻNIONY PRZEZ TEN ZARZĄD. DO WAŻNOŚCI UMÓW WYMAGANE SĄ DWA PODPISY: PREZESA I SKARBNIKA LUB PREZESA I UPOWAŻNIONEGO PRZEZ ZARZĄD CZŁONKA ZARZĄDU. DLA WAŻNOŚCI INNYCH PISM I DOKUMENTÓW WYMAGANY JEST PODPIS PREZESA, WICEPREZESA LUB SEKRETARZA. ZARZĄD MOŻE UPOWAŻNIĆ DYREKTORA BIURA STOWARZYSZENIA DO PODPISU NIEKTÓRYCH PISM I DOKUMENTÓW.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1.DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ OCHRONY DZIECKA I RODZINY 2.DZIAŁALNOŚĆ PROFILAKTYCZNA ZAPOBIEGAJĄCA SIEROCTWU SPOŁECZNEMU 3.ORGANIZOWANIE POMOCY EDUKACYJNEJ WYCHOWANKOM PLACÓWEK OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZYCH 4.UDZIELANIE POMOCY DZIECIOM CHORYM I NIEPEŁNOSPRAWNYM 5.UDZIELENIE POMOCY W USAMODZIELNIANIU SIĘ WYCHOWANKÓW 6.PROWADZENIE PORADNICTWA RODZINNEGO I ŻYCIOWEGO 7.ORGANIZOWANIE WYPOCZYNKU DZIECI I MŁODZIEŻY 8.WSPÓŁDZIAŁANIE Z INSTYTUCJAMI I ORGANIZACJAMI SPOŁECZNYMI DZIAŁAJĄCYMI NA RZECZ DZIECKA I RODZINY 9.DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ POZYSKIWNIA WOLONTARIUSZY DO PRACY PROFILAKTYCZNEJ I OPIEKUŃCZO -WYCHOWAWCZEJ 10. POZYSKIWANIE ŚRODKÓW FINANSOWYCH NA STATUTOWĄ DZIAŁALNOŚĆ STOWARZYSZENIA 11. PROWADZENIE PROFILAKTYKI I KOMPLEKSOWYCH PROGRAMÓW POMOCY OSOBOM UWIKŁANYM W PRZEMOC W RODZINIE 12.DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA NA RZECZ WYCHOWANKÓW PLACÓWEK OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZYCH I DZIECI Z RODZIN NIEWYDOLNYCH WYCHOWAWCZO 13. DZIAŁALALNOŚĆ EDUKACYJNO -INFORMACYJNA 14. INSPIROWANIE WSZELKICH DZIAŁAŃ ZMIERZAJĄCYCH DO ROZWOJU WSPÓŁPRACY TRANSGRANICZNEJ I INTEGRACJI Z UNIĄ EUROPEJSKĄ 15. STWORZENIE KOMPETENTNEJ KADRY TRENERÓW,KTÓRZY BĘDĄ REKOMENDOWANI PRZEZ STOWARZYSZENIE DO PODEJMOWANIA DZIAŁAŃ EDUKACYJNYCH 16.ORGANIZACJA KURSÓW,SZKOLEŃ ORAZ INNYCH FORM DOKSZTAŁACANIA ,ORGANIZOWANIE ZJAZDÓW SZKOLENIOWYCH ,KONFERENCJI ,SZKOLEŃ I WARSZTATÓW DLA JEDNOSTEK ,ORGANIZACJI POSTRONNYCH I OSOB ZEWNĘTRZNYCH W RAMACH REALIZACJI CELÓW STATUTOWYCH 17 .ORGANIZOWANIE ,INICJOWANIE I WSPIERANIE WSZELKICH FORM EDUKACJI PROWADZONEJ DLA DZIECI ,MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH . 18 PROWADZENIE INSTYTUCJONALNEJ PIECZY ZASTĘPCZEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY.
Organizowanie pomocy edukacyjnej dla dzieci i młodzieży
Wsparcie w usamodzielnianiu się podopiecznych
Organizacja zimowego i letniego wypoczynku dla dzieci
Prowadzenie instytucjonalnej pieczy zastępczej
Szkolenia i kursy dla kadry opiekuńczej i podopiecznych
odgrywa kluczową rolę w obszarze wsparcia dzieci i ich rodzin. Jego działalność koncentruje się na działalności charytatywnej, z szczególnym uwzględnieniem ochrony dzieci oraz ich rodzin. Jednym z głównych celów stowarzyszenia jest organizowanie i zapewnienie pomocy edukacyjnej, a także wspieranie procesów usamodzielniania się dzieci i młodzieży. Organizacja prowadzi różnorodne programy, które mają na celu stworzenie warunków do zdrowego rozwoju dzieci oraz ich pozytywnej integracji w społeczności. Stowarzyszenie planuje także organizowanie zimowego i letniego wypoczynku, co przyczynia się do poprawy jakości życia dzieci. Prowadzenie instytucjonalnej pieczy zastępczej jest istotnym aspektem działalności, umożliwiającym zapewnienie odpowiedniej opieki tym dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Ponadto, stowarzyszenie angażuje się w działania edukacyjne poprzez organizację kursów i szkoleń, co ma na celu podnoszenie kompetencji zarówno dla podopiecznych, jak i personelem opiekuńczym. Całe przedsięwzięcie ma na celu tworzenie kompetentnej kadry, która potrafi skutecznie wspierać najmłodszych oraz ich rodziny, co wyróżnia to stowarzyszenie na tle innych organizacji działających w podobnym zakresie.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
STOWARZYSZENIE OPIEKUŃCZE "O UŚMIECH DZIECKA