SĄD REJONOWY DLA WROCŁAWIA FABRYCZNEJ WE WROCŁAWIU, VI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO WAŻNOŚCI PISM I DOKUMENTÓW W SPRAWACH STOWARZYSZENIA, W TYM TAKŻE DOTYCZĄCYCH ZOBOWIĄZAŃ MAJĄTKOWYCH, WYMGANE SĄ DWA PODPISY SPOŚRÓD NASTĘPUJĄCYCH CZŁONKÓW ZARZĄDU: PRZEWODNICZĄCEGO, WICEPRZEWODNICZĄCEGO, SEKRETARZA LUB SKARBNIKA.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
CELEM STOWARZYSZENIA JEST: 1) POPULARYZACJA JĘZYKA MIĘDZYNARODOWEGO ESPERANTO JAKO NEUTRALNEGO ŚRODKA W WYMIANIE KULTURALNEJ, NAUKOWEJ, TECHNICZNEJ, HANDLOWEJ, TURYSTYCZNEJ I INNYCH KONTAKTACH MIĘDZYNARODOWYCH 2) POPULARYZACJA IDEI RÓWNOUPRAWNIENIA JĘZYKÓW ORAZ KULTUR MAŁYCH NARODÓW Z JĘZYKAMI I KULTURAMI WIELKICH NARODÓW 3) PROWADZENIE STUDIÓW NA TEMAT MIĘDZYNARODOWEJ KOMUNIKACJI JĘZYKOWEJ 4) POGŁĘBIANIE ZNAJOMOŚCI KULTURY INNYCH NARODÓW, TAKŻE PRZY POMOCY JĘZYKA ESPERANTO ORAZ PROWADZENIE DZIAŁAŃ NA RZECZ MNIEJSZOŚCI NARODOWYCH 5) PODTRZYMYWANIE TRADYCJI NARODOWEJ, PROMOWANIE OSIĄGNIĘĆ CYWILIZACYJNYCH, NAUKOWYCH I KULTURALNYCH REGIONU ORAZ POLSKI W ŚWIECIE 6) PRACA NA RZECZ RODZIN, DZIAŁANIE NA RZECZ UTRWALANIA I WZBOGACANIA TRADYCJI RODZINNYCH, TAKŻE PRZY POMOCY BADAŃ GENEALOGICZNYCH 7) PROWADZENIE EDUKACJI W RÓŻNYCH DZIEDZINACH NAUKI, ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM EDUKACJI INFORMATYCZNEJ 8) ROZWIJANIE DZIAŁALNOŚCI KULTURALNO - OŚWIATOWEJ 9) PROPAGOWANIE I POPIERANIE AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ ORAZ ZDROWEGO STYLU ŻYCIA 10) AKTYWIZACJA SPOŁECZNA I ZAWODOWA OSÓB W RÓŻNYM WIEKU A W SZCZEGÓLNOŚCI OSÓB STARSZYCH I NIEPEŁNOSPRAWNYCH 11) DZIAŁANIE NA RZECZ INTEGRACJI EUROPEJSKIEJ I MIĘDZYNARODOWEJ
Organizowanie wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych
Prowadzenie działalności społecznej i projektowej
esperanto oraz wspieranie idei międzynarodowego pokoju i współpracy międzyludzkiej. Stowarzyszenie aktywnie prowadzi działalność edukacyjną i projekty społeczne, które przyciągają zarówno nowych, jak i dawnych członków. ŚZE organizuje liczne wydarzenia kulturalne, konkursy interpretacyjne, wycieczki i spotkania członków, angażując szeroką społeczność zainteresowaną esperanto. Stowarzyszenie zostało założone przez Edwarda Wojtakowskiego, który przez ponad 60 lat poświęcił się popularyzacji tego języka. Po jego śmierci, kontynuuje on swoją misję dzięki zaangażowanym członkom, którzy starają się pielęgnować dziedzictwo i rozwijać działalność organizacji. Ponadto, Śląski Związek Esperancki wyraża swoje stanowiska w ważnych kwestiach społecznych i politycznych, jak np. potępienie agresji rosyjskiej na Ukrainę, co pokazuje ich zaangażowanie w sprawy międzynarodowe i dążenie do globalnego pokoju.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki