SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
OŚWIADCZENIE WOLI W IMIENIU ZARZĄDU FUNDACJI SKŁADAJĄ: PREZES ZARZĄDU JEDNOOSOBOWO, DWAJ CZŁONKOWIE ZARZĄDU FUNDACJI LUB JEDEN CZŁONEK ZARZĄDU FUNDACJI DZIAŁAJĄCY WSPÓLNIE Z PEŁNOMOCNIKIEM.
Organ nadzoru
RADA FUNDACJI
Cel działania
1)EDUKACJA PROZDROWOTNA I PROMOWANIE ZDROWIA JAKO WARTOŚCI SPOŁECZNEJ; PEŁNEGO FIZYCZNEGO, UMYSŁOWEGO I SPOŁECZNEGO DOBROSTANU. 2) WSPARCIE ROZWOJU ORAZ AKTYWIZACJA PODOPIECZNYCH FUNDACJI, SZCZEGÓLNIE MŁODYCH OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI, OSÓB NIESAMODZIELNYCH ORAZ ICH RODZIN I OPIEKUNÓW, A TAKŻE OSÓB ZAGROŻONYCH NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ POPRZEZ: A)REALIZACJĘ PROGRAMÓW KOMPLEKSOWEJ, INDYWIDUALNEJ I GRUPOWEJ REHABILITACJI MEDYCZNEJ ORAZ SPOŁECZNEJ PODOPIECZNYCH B) WSPARCIE DLA CZŁONKÓW RODZIN I OPIEKUNÓW OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ I OSÓB NIESAMODZIELNYCH C) ROZWIJANIE UZDOLNIEŃ I ZAINTERESOWAŃ PODOPIECZNYCH FUNDACJI, ZWŁASZCZA MŁODZIEŻY, W SZCZEGÓLNOŚCI ARTYSTYCZNYCH, NAUKOWYCH, RUCHOWYCH, WYWALANIE AKTYWNOŚCI TWÓRCZEJ, POGŁĘBIANIE I POSZERZANIE WIEDZY PODOPIECZNYCH, A W SZCZEGÓLNOŚCI MŁODZIEŻY D)PROWADZENIE DZIAŁAŃ INTERDYSCYPLINARNYCH, ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM DZIAŁAŃ NA STYKU KULTURY, TERAPII I POMOCY SPOŁECZNEJ. E) INICJOWANIE I REALIZACJĘ DZIAŁAŃ NA RZECZ SWOBODNEGO DOSTĘPU DO DÓBR KULTURY OSÓB MARGINALIZOWANYCH, W TYM ICH AKTYWNEGO ŻYCIA W SPOŁECZNOŚCIACH LOKALNYCH, MIN. PROMOWANIE DZIEDZICTWA NARODOWEGO I KULTUROWEGO, OCHRONĘ ŚRODOWISKA ORAZ DOSTĘPNE FORMY REKREACJI F) INICJOWANIE NOWYCH MOŻLIWOŚCI ROZWOJU PODOPIECZNYCH FUNDACJI, W TYM MŁODZIEŻY G) WSPARCIE ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU W SFERZE REALIZACJI PRAW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH. 3) AKTYWIZOWANIE LUDZI NAUKI I PRAKTYKI SŁUŻĄCE WYPRACOWANIU SYSTEMU WIEDZY O STANIE I POTRZEBACH KOMPLEKSOWYCH, HOLISTYCZNYCH METOD WSPOMAGAJĄCYCH ROZWÓJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH. 4)UPOWSZECHNIENIE WIEDZY TEORETYCZNEJ I OSIĄGNIĘĆ PRAKTYCZNYCH SŁUŻĄCYCH REALIZACJI ZADAŃ STATUTOWYCH. 5)ORGANIZOWANIE RUCHU SPOŁECZNEGO WOKÓŁ DZIAŁAŃ FUNDACJI. 6)GROMADZENIE ŚRODKÓW FINANSOWYCH I MATERIALNYCH SŁUŻĄCYCH REALIZACJI ZADAŃ STATUTOWYCH. 7)OCHRONA ŚRODOWISKA I EDUKACJA EKOLOGICZNA. 8)REALIZACJA POMOCY SPOŁECZNEJ DLA PODOPIECZNYCH FUNDACJI, W TYM MŁODZIEŻY
Projekty opieki wytchnieniowej dla mieszkańców Krakowa
Rewitalizacja Fortu 52 1/2 S Sidzina i utworzenie muzeum
Działalność charytatywna finansowana przez sklep i aukcje
siedzibą w Krakowie, skoncentrowana na wspieraniu osób z niepełnosprawnościami oraz ich rodzin i opiekunów. Organizacja oferuje szeroki wachlarz terapii i projektów, dostosowanych do indywidualnych potrzeb podopiecznych. W ramach działalności fundacji działają takie inicjatywy jak Centrum Terapii Integracyjnej, Grupa Teatralna oraz różnorodne programy arteterapeutyczne, fizjoterapeutyczne i logopedyczno-pedagogiczne.Jednym z kluczowych projektów prowadzonych przez Fundację jest rehabilitacja poprzez hipoterapię, która przynosi znakomite efekty w przypadku dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. Oprócz tego, Fundacja Pełna Życia realizuje 'Wspornik', punkt wsparcia dla opiekunów osób niesamodzielnych w Krakowie, oraz Krakowskie Centrum Informacji i Wsparcia dla Opiekunów Osób Niesamodzielnych, które oferuje indywidualne konsultacje i kompleksowe wsparcie specjalistyczne w zakresie opieki wytchnieniowej.Fundacja jest również zaangażowana w projekt odbudowy i rewitalizacji Fortu 52 1/2 S Sidzina, wyjątkowego zabytku, gdzie planowane jest utworzenie muzeum oraz centrum kulturalno-terapeutycznego. Organizacja finansuje swoje projekty m.in. dzięki działalności sklepu charytatywnego, gdzie można nabyć rękodzieła wykonane przez podopiecznych.Fundacja od 2015 roku intensywnie działa na rzecz integracji społecznej, łącząc działania terapeutyczne z kulturalnymi i edukacyjnymi, co czyni ją wyjątkową instytucją na mapie Krakowa i Polski.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki