SĄD REJONOWY DLA WROCŁAWIA FABRYCZNEJ WE WROCŁAWIU, IX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
- DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ UPOWAŻNIONY JEST PREZES LUB UPOWAŻNIONY CZŁONEK ZARZĄDU. W SPRAWACH MAJĄTKOWYCH DWAJ CZŁONKOWIE ZARZĄDU ŁĄCZNIE SPOŚRÓD PREZESA, WICEPREZESÓW, SKARBNIKA. W PRZYPADKU ICH NIEOBECNOŚCI KAŻDY INNY CZŁONEK ZARZĄDU.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
CELEM STOWARZYSZENIA JEST: 1. ZRZESZANIE INWALIDÓW DLA POPRAWY ICH WARUNKÓW ŻYCIOWYCH ORAZ ZWIĘKSZANIE UCZESTNICTWA W ŻYCIU SPOŁECZNYM, GOSPODARCZYM I KULTURALNYM KRAJU. 2. WYZWALANIE INICJATYW INWALIDÓW W KIERUNKU JAK NAJWSZECHSTRONNIEJSZEJ ICH REALIZACJI. 3. KSZTAŁTOWANIE PARTNERSKICH POSTAW MIĘDZY SPOŁECZNOŚCIĄ LUCZI PEŁNOSPRAWNYCH I INWALIDÓW. 4. POMOC SPOŁECZNA, W TYM POMOC RODZINIOM I OSOBOM W TRUDNEJ SYTUACJI ŻYCIOWEJ ORAZ WYRÓWNYWANIA SZANS TYCH RODZIN I OSÓB. 5. PROMOCJA I ORGANIZACJA WOLONTARIATU. 6. WSPIERANIE OSÓB POZOSTAJĄCYCH BEZ PRACY I ZAGROŻONYCH ZWOLNIENIEM Z PRACY. 7. DZIAŁANIA NA RZECZ ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH. 8. WSPIERANIE INICJATYW DOTYCZĄCYCH ROZWOJU WSI.
Prowadzenie Warsztatu Terapii Zajęciowej i Pracowni Ceramicznej
Pomoc dla osób i rodzin w trudnej sytuacji życiowej
Organizacja i promocja wolontariatu
Integracja osób z niepełnosprawnościami z lokalną społecznością
angażując się w różnorodne działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz ich rodzin. Organizacja koncentruje się na wyzwalaniu inicjatywy wśród osób niepełnosprawnych, a jej celem jest wspieranie ich w jak najszerszej realizacji codziennych aktywności życiowych. W obszarze działalności stowarzyszenia wyróżnia się dążenie do współpracy z pełnosprawnymi, co ma na celu wykształcenie partnerskich postaw oparte na wzajemnym wsparciu i zrozumieniu. Stowarzyszenie oferuje pomoc społeczną, jednocześnie stawiając na wyrównywanie szans osób oraz rodzin w trudnych sytuacjach życiowych. Realizacja celów statutowych odbywa się poprzez szereg programów, które promują i wspierają wolontariat, a także inicjatywy związane z rozwojem wsi i aktywizacją osób bezrobotnych. W ramach swoich działań, organizacja prowadzi Warsztat Terapii Zajęciowej oraz Pracownię Ceramiczną, gdzie uczestnicy mają możliwość rozwoju swoich umiejętności manualnych oraz uczestnictwa w zajęciach terapeutycznych, które sprzyjają ich rehabilitacji społecznej i zawodowej. Efelem działalności są też różnorodne warsztaty, terapie zajęciowe oraz aktywności wspierające integrację z lokalną społecznością. "Żyć Godnie" angażuje się również w organizację lokalnych wydarzeń, gdzie członkowie stowarzyszenia mają okazję do nauki i działania na rzecz innych. Unikalnym aspektem działalności Stowarzyszenia jest indywidualne podejście do każdego uczestnika, co zapewnia większe szanse na realną reintegrację społeczną i zawodową.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
STOWARZYSZENIE CHARYTATYWNE "ŻYĆ GODNIE