SĄD REJONOWY W OPOLU, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DLA WAŻNOŚCI OŚWIADCZEŃ WOLI, PISM I DOKUMENTÓW W PRZEDMIOCIE PRAW I OBOWIĄZKÓW MAJĄTKOWYCH STOWARZYSZENIA WYMAGANE SĄ PODPISY DWÓCH SPOŚRÓD N/W OSÓB: 1) PREZES I WICEPREZESI 2) PREZES LUB JEDEN Z WICEPREZESÓW ORAZ SEKRETARZ LUB SKARBNIK Z TYM, ŻE SEKRETARZ MOŻE UPOWAŻNIĆ PISEMNIE KIEROWNIKA BIURA EUROREGIONU DO SKŁADANIA PODPISÓW W JEGO IMIENIU, SKARBNIK MOŻE UPOWAŻNIĆ PISEMNIE GŁÓWNEGO KSIĘGOWEGO STOWARZYSZENIA DO SKŁADANIA PODPISÓW W JEGO IMIENIU. 2. DLA WAŻNOŚCI INNYCH PISM I DOKUMENTÓW WYMAGANY JEST PODPIS PREZESA LUB WICEPREZESA A W SPRAWACH BIEŻĄCYCH DOTYCZĄCYCH DZIAŁALNOŚCI BIURA EUROREGIONU JEGO KIEROWNIKA.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
CELEM STOWARZYSZENIA JEST: 1. WSZECHSTRONNA DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ ROZWOJU POLSKO-CZESKICH TERENÓW PRZYGRANICZNYCH PRZEDE WSZYSTKIM W DZIEDZINACH: 1) PLANOWANIA GOSPODARKI PRZESTRZENNEJ; 2) OCHRONY ŚRODOWISKA NATURALNEGO; 3) ROZWOJU GOSPODARCZEGO, HANDLU I USŁUG; 4) TURYSTYKI, SPORTU I REKREACJI; 5) TRANSPORTU I ŁĄCZNOŚCI, W TYM ROZWOJU PRZEJŚĆ GRANICZNYCH I MODERNIZACJI DRÓG; 6) OŚWIATY, NAUKI, KULTURY, SZTUKI I OCHRONY ZDROWIA; 7) KONTAKTÓW MIĘDZYLUDZKICH I WYMIANY MŁODZIEŻY; 8) ZAPOBIEGANIA PRZESTĘPCZOŚCI; 9) WZAJEMNEJ POMOCY NA WYPADEK KATASTROF I KLĘSK ŻYWIOŁOWYCH; 10) ODNOWY WSI I ROLNICTWA; 11) INNYCH DZIEDZIN WSPÓLNEGO ZAINTERESOWANIA. 2. WSPIERANIE DZIAŁAŃ ZMIERZAJĄCYCH DO INTEGRACJI EUROPEJSKIEJ 3. INICJOWANIE POWSTAWANIA I WSPIERANIE DZIAŁALNOŚCI ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH, ZWŁASZCZA TYCH O CELACH ZBIEŻNYCH Z CELAMI STOWARZYSZENIA I PODNOSZENIE ICH ZDOLNOŚCI DO ABSORBCJI ŚRODKÓW POMOCOWYCH 4. PROMOCJA EUROREGIONU PRADZIAD ( W TYM M.IN. SAMORZĄDÓW LOKALNYCH, ORGANIZACJI I FIRM Z JEGO TERENU) 5. UDZIAŁ W STRUKTURACH OPINIUJĄCYCH PROJEKTY I ZARZĄDZAJĄCYCH PROGRAMAMI W RAMACH POMOCY FINANSOWEJ UNII EUROPEJSKIEJ
Promowanie współpracy transgranicznej między Polską a Czechami
Realizacja projektów z Funduszu Mikroprojektów Interreg Czechy-Polska
Organizacja szkoleń i seminariów dla lokalnych gmin
Wspieranie zachowania wspólnego dziedzictwa kulturowego
Zarządzanie i monitorowanie realizacji projektów oraz osiągnięć
współpracę transgraniczną między Polską a Czechami. Działa na styku Moraw, Śląska i Śląska Opolskiego, dzięki czemu skupia się na tworzeniu i wspieraniu przyjaznych relacji między gminami obydwu krajów. Opiera swoją działalność na Europejskiej Umowie Ramowej o współpracy między jednostkami samorządowymi, co podkreśla ich zaangażowanie w zacieśnianie kontaktów międzynarodowych oraz rozwój wspólnego dziedzictwa kulturowego regionu. W ramach swoich działań, Euroregion Pradziad realizuje projekty, które są współfinansowane z funduszy europejskich, jak Fundusz Mikroprojektów Interreg Czechy-Polska. Działania organizacji obejmują także organizację szkoleń i seminariów dla jednostek lokalnych, w celu zwiększenia efektywności pozyskiwania funduszy na rozwój lokalny. Dodatkowo, Stowarzyszenie aktywnie monitoruje swoje osiągnięcia i sukcesy w realizowanych projektach, przygotowując sprawozdania i strategie rozwoju na kolejne lata. Dzięki swojej strukturze i różnorodnym projektom, Euroregion Pradziad staje się kluczowym graczem w regionie, dążącym do zintegrowania działań związanych z rozwojem lokalnym oraz wzmacnianiem wspólnej tożsamości kulturowej.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
STOWARZYSZENIE GMIN POLSKICH EUROREGIONU PRADZIA