SĄD REJONOWY W BYDGOSZCZY, XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DLA WAŻNOŚCI OŚWIADCZEŃ WOLI W ZAKRESIE PRAW I OBOWIĄZKÓW MAJĄTKOWYCH I INNYCH SPRAW WYMAGANE JEST ZGODNE WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU, W TYM PREZESA LUB WICEPREZESA ZARZĄDU.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
CELEM KLUBU JEST PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI W ZAKRESIE: SPORTU, TURYSTYKI, REKREACJI, REHABILITACJI, ZDROWIA I INNYCH FORM AKTYWNEGO WYPOCZYNKU LEŻĄCYCH W SFERZE ZADAŃ PUBLICZNYCH NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, A W SZCZEGÓLNOŚCI ŚRODOWISKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH Z DYSFUNKCJĄ NARZĄDU WZROKU, MŁODZIEŻY ORAZ OSÓB STARSZYCH, A TAKŻE DZIAŁALNOŚĆ SZKOLENIOWA ORAZ DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ PROMOCJI I ORGANIZACJI WOLONTARIATU
Realizacja działań wspierających integrację osób niepełnosprawnych
Organizacja szkoleń w 9 sekcjach sportowych
Zarządzanie projektami dofinansowanymi z PFRON oraz Ministerstwa Sportu
Organizacja lokalnych, ogólnopolskich oraz międzynarodowych zawodów sportowych
Wsparcie rehabilitacji poprzez aktywność fizyczną i turystyczną
Klub Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących "Łuczniczka", ma za sobą długą historię wspierania osób niepełnosprawnych, zwłaszcza posiadających dysfunkcję narządu wzroku. Jako organizacja non-profit, klub działa na rzecz integracji społecznej, rehabilitacji oraz promocji aktywnego wypoczynku. Jego misją jest zapewnienie wszechstronnego rozwoju osobom niewidomym i niedowidzącym poprzez różnorodne formy aktywności sportowej, turystycznej oraz rehabilitacyjnej. W 2022 roku, w związku z obchodami 25-lecia istnienia, klub zainaugurował nowe inicjatywy, które ewoluują, aby reagować na zmieniające się potrzeby oraz warunki społeczne. Klub prowadzi bogatą działalność sportową, w tym organizację szkoleń w dziewięciu dyscyplinach sportowych, takich jak: lekkoatletyka, kolarstwo tandemowe, showdown, strzelectwo sportowe oraz Nordic walking. W ramach swoich aktywności, klub organizuje również obozy rehabilitacyjne oraz sportowe, które przyczyniają się do integracji i aktywizacji osób niepełnosprawnych. Współpraca z instytucjami państwowymi oraz organizacjami pozarządowymi pozwala klubowi na pozyskiwanie funduszy na swoją działalność oraz wspieranie sportowców w osiąganiu sukcesów na arenach krajowych i międzynarodowych. Członkowie klubu regularnie biorą udział w zawodach, zdobywając liczne medale oraz nagrody, a ich osiągnięcia są dowodem skuteczności i zaangażowania klubu w promowanie aktywności fizycznej wśród osób z dysfunkcją wzroku. Klub trwająco rozwija swoje zasoby sportowe oraz społeczne, dążąc do dalszego wzmacniania swojej roli jako organizacja wspierająca osoby niepełnosprawne w realizacji ich pasji oraz dążeniu do sportowych celów.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
KLUB SPORTOWY NIEWIDOMYCH ŁUCZNICZKA BYDGOSZC