SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
OŚWIADCZENIE WOLI W SPRAWACH MAJĄTKOWYCH SKŁADA PREZES LUB WICEPREZES I CZŁONEK ZARZĄDU. DO WAŻNOŚCI INNYCH DOKUMENTÓW WYSTARCZY PODPIS PREZESA LUB CZŁONKA ZARZĄDU.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1. SKUPIANIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH SZCZEGÓLNIE MŁODYCH ORAZ DZIECI I OPIEKUNÓW WOKÓŁ WOLONTARIUSZY, DLA UŁATWIENIA PEŁNEJ AKCEPTACJI SWOJEGO STANU I INTEGRACJI ZE ŚRODOWISKIEM OSÓB ZDROWYCH; 2. PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI Z ZAKRESU REHABILITACJI MEDYCZNEJ, SPOŁECZNEJ I ZAWODOWEJ; 3. WYZWALANIE INICJATYW SPOŁECZNYCH DLA ROZWOJU SZEROKO POJĘTEJ REHABILITACJI, A TAKŻE WSPIERANIE DZIAŁAŃ ZAPOBIEGAJĄCYCH NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI M.IN. POPRZEZ OCHRONĘ I PROMOCJĘ ZDROWIA ORAZ GIMNASTYKĘ KOREKCYJNĄ; 4. STWARZANIE CZŁONKOM STOWARZYSZENIA WARUNKÓW DO ZDOBYWANIA SPECJALISTYCZNYCH KWALIFIKACJI RÓŻNYMI METODAMI, W TYM TWORZENIE STYPENDIÓW KRAJOWYCH I ZAGRANICZNYCH; 5. PODEJMOWANIE DZIAŁAŃ NA RZECZ INTEGRACJI EUROPEJSKIEJ ORAZ ROZWIJANIA KONTAKTÓW I WSPÓŁPRACY MIĘDZY SPOŁECZEŃSTWAMI; 6. POMOC SPOŁECZNA, W TYM POMOC RODZINOM I OSOBOM W TRUDNEJ SYTUACJI ŻYCIOWEJ ORAZ WYRÓWNYWANIA SZANS TYCH RODZIN I OSÓB; 7. ORGANIZOWANIE SPOTKAŃ, KONFERENCJI, SYMPOZJÓW ZARÓWNO KRAJOWYCH JAK I ZAGRANICZNYCH POŚWIĘCONYCH AKTUALNYM PROBLEMOM REHABILITACJI. 8. PROMOCJA I ORGANIZACJA WOLONTARIATU; 9. OPRACOWANIE WYDAWNICTW I REDAGOWANIE CZASOPISM ZWIĄZANYCH Z CELAMI STOWARZYSZENIA.
Prowadzenie Warsztatów Terapii Zajęciowej od 2001 roku
Oferowanie terapii w pracowniach plastycznych, krawieckich i rehabilitacyjnych
Wsparcie rehabilitacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami
Aktywizacja uczestników poprzez różnorodne formy zajęć i warsztatów
Finansowanie działalności przez PFRON i lokalne instytucje
działa na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunów, prowadząc Warsztat Terapii Zajęciowej od 1 lutego 2001 roku. Warsztat stanowi placówkę pobytu dziennego, która aktualnie obejmuje opieką terapeutyczną około 50 uczestników. Celem działalności stowarzyszenia jest wspieranie procesu rehabilitacji społecznej i zawodowej osób z umiarkowaną i znaczną niepełnosprawnością, co pozwala im na niezależne i aktywne życie zgodnie z ich możliwościami. W ramach warsztatu prowadzone są różnorodne zajęcia terapeutyczne, które odbywają się w pracowniach plastycznych, krawieckich, ceramicznych, rysunku na szkle, metaloplastyki oraz w zakresie muzykoterapii. Terapia ukierunkowuje się na rozwój umiejętności, kreatywności, a także akceptację samego siebie, co przekłada się na pozytywne postrzeganie swej niepełnosprawności. Działalność warsztatu jest finansowana ze środków PFRON oraz starostwa powiatowego, co zapewnia ciągłość wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
STOWARZYSZENIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH OPIEKUNÓW I WOLONTARIUSZY "OSTOJA