SĄD REJONOWY W RZESZOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA WSZELKICH OŚWIADCZEŃ WOLI W IMIENIU STOWARZYSZENIA ORAZ ZACIĄGANIA ZOBOWIĄZAŃ MAJĄTKOWYCH I NIEMAJĄTKOWYCH UPOWAŻNIONY JEST PREZES ZARZĄDU JEDNOOSOBOWO LUB DWAJ CZŁONKOWIE ZARZĄDU DZIAŁAJĄCY ŁĄCZNIE.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1. CELAMI STOWARZYSZENIA SĄ: 1) PROWADZENIE DZIAŁAŃ NA RZECZ WYRÓWNYWANIA SZANS DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ – RÓWNIEŻ OFIAR WYPADKÓW DROGOWYCH, W TYM W TRAKCIE ORZEKANIA, TWORZENIE WARUNKÓW DO STYMULACJI ICH ROZWOJU ORAZ WSPIERANIE ICH RODZIN; 2) POMOC SPOŁECZNA, W TYM POMOC RODZINOM I OSOBOM W TRUDNEJ SYTUACJI ŻYCIOWEJ, DZIECIOM Z DYSFUNKCJAMI ROZWOJOWYMI I ICH RODZINOM, DOROSŁYM OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM, KTÓRE Z TYTUŁU SWEJ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI WYMAGAJĄ WSPARCIA ZE STRONY INNYCH OSÓB I INSTYTUCJI ORAZ WYRÓWNYWANIE SZANS TYCH RODZIN I OSÓB; 3) DZIAŁALNOŚCI NA RZECZ INTEGRACJI I REINTEGRACJI ZAWODOWEJ I SPOŁECZNEJ OSÓB ZAGROŻONYCH WYKLUCZENIEM SPOŁECZNYM, W TYM DZIECI Z DYSFUNKCJAMI ROZWOJOWYMI I ICH RODZIN ORAZ DOROSŁYCH OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, KTÓRE Z TYTUŁU SWEJ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI WYMAGAJĄ WSPARCIA ZE STRONY INNYCH OSÓB I INSTYTUCJI; 4) DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA; 5) OCHRONA I PROMOCJA ZDROWIA, W TYM DZIAŁALNOŚĆ LECZNICZA W ROZUMIENIU USTAWY Z DNIA 15 KWIETNIA 2011 R. O DZIAŁALNOŚCI LECZNICZEJ; 6) DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH; 7) DZIAŁALNOŚĆ WSPOMAGAJĄCA ROZWÓJ WSPÓLNOT I SPOŁECZNOŚCI LOKALNYCH; 8) DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ NAUKI, EDUKACJI, OŚWIATY I WYCHOWANIA DZIECI Z DYSFUNKCJAMI ROZWOJOWYMI; 9) PROMOCJA ZATRUDNIENIA I AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH; 10) DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ PROMOWANIA I UPOWSZECHNIANIA KULTURY I SZTUKI WSPÓŁTWORZONEJ PRZEZ OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE; 11) WSPIERANIE I UPOWSZECHNIANIE KULTURY FIZYCZNEJ I SPORTU OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH; 12) UPOWSZECHNIANIE TURYSTYKI I KRAJOZNAWSTWA WŚRÓD DZIECI I MŁODZIEŻY Z DYSFUNKCJAMI ROZWOJOWYMI ICH RODZIN, ORAZ DOROSŁYCH OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH WYMAGAJĄCYCH OPIEKI ZE STRONY INNYCH OSÓB I INSTYTUCJI; 13) PROMOCJA I ORGANIZACJA WOLONTARIATU, 14) DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ DZIECI I MŁODZIEŻY, W TYM WYPOCZYNKU DZIECI I MŁODZIEŻY Z DYSFUNKCJAMI ROZWOJOWYMI; 15) PRZECIWDZIAŁANIE UZALEŻNIENIOM I PATOLOGIOM SPOŁECZNYM;
Terapeutyczne zajęcia z logopedą, rehabilitantem i pedagogiem
Organizacja wydarzeń integracyjnych i charytatywnych
Wsparcie finansowe z darowizn i programów 1,5% podatku
Stworzenie świetlicy terapeutycznej dla podopiecznych
Nadziei" zostało założone 24 lutego 2001 roku przez inicjatywę rodziców i opiekunów dzieci z niepełnosprawnościami. Jego głównym celem jest zapewnienie wsparcia rehabilitacyjnego dla dzieci i młodzieży z różnymi rodzajami niepełnosprawności, poprzez prowadzenie terapii zajęciowej oraz organizację różnorodnych wydarzeń integracyjnych. Stowarzyszenie posiada status organizacji pożytku publicznego, co umożliwia mu pozyskiwanie funduszy z darowizn, a także z przekazywania 1,5% podatku dochodowego. W ciągu swojej działalności, organizacja zdołała utworzyć i prowadzić świetlicę terapeutyczną, oferującą zajęcia z logopedą, rehabilitantem oraz pedagogiem. Działania prowadzone w Stowarzyszeniu są ukierunkowane na wyrównywanie szans rozwoju i stymulacji dzieci z niepełnosprawnością, a także wsparcie ich rodzin. Promyk Nadziei regularnie organizuje różnorodne wydarzenia i imprezy charytatywne, które łączą lokalną społeczność z podopiecznymi, dając im możliwość udziału w rehabilitacji oraz integracji. Mimo ciężkich warunków finansowych, Stowarzyszenie nieustannie poszukuje wsparcia darczyńców i fundacji, aby móc kontynuować swoją misję wspierania dzieci i młodzieży, którzy nie mogą samodzielnie zadbać o swój rozwój.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
BIESZCZADZKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ "PROMYK NADZIEI