SĄD REJONOWY W ZIELONEJ GÓRZE, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
1.CECH REPREZENTOWANY JEST PRZEZ STARSZEGO CECHU LUB PODSTARSZEGO CECHU ORAZ DYREKTORA BIURA CECHU. 2.OŚWIADCZENIE WOLI W ZAKRESIE PRAW I ZOBOWIĄZAŃ CECHU SKŁADAJĄ STARSZY LUB PODSTARSZY CECHU ŁĄCZNIE Z DYREKTOREM BIURA CECHU LUB UPOWAŻNIONYM PRZEZ NIEGO PRACOWNIKIEM BIURA CECHU. 3.ZARZĄD CECHU MOŻE UDZIELIĆ DYREKTOROWI BIURA CECHU PEŁNOMOCNICTWA DO DOKONYWANIA OKREŚLONYCH CZYNNOŚCI PRAWNYCH ZWIĄZANYCH Z KIEROWANIEM BIEŻĄCĄ DZIAŁALNOŚCIĄ CECHU LUB JEGO ZAKŁADU, A TAKŻE PEŁNOMOCNICTWA DO DOKONYWANIA CZYNNOŚCI OKREŚLONEGO RODZAJU LUB CZYNNOŚCI POSZCZEGÓLNYCH.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
CELAMI CECHU SĄ: A/OCHRONA PRAW I REPREZENTOWANIE INTERESÓW CZŁONKÓW WOBEC ORGANÓW WŁADZY I ADMINISTRACJI PAŃSTWOWEJ, ORGANÓW SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO SĄDÓW, ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH, URZĘDÓW I INSTYTUCJI, B/PROWADZENIE NA RZECZ CZŁONKÓW DZIAŁALNOŚCI SPOŁECZNO-ORGANIZACYJNEJ, KULTURALNEJ, OŚWIATOWEJ, SPECJALNEJ I GOSPODARCZEJ, C/UTRWALANIE WIĘZI ŚRODOWISKOWEJ I POSTAW ZGODNYCH Z ZASADAMI ETYKI I GODNOŚCI ZAWODOWEJ POLSKIEGO RZEMIEŚLNIKA, D/WYKONYWANIE, NA PODSTAWIE UPOWAŻNIENIA IZBY RZEMIEŚLNICZEJ, W KTÓREJ CECH JEST ZRZESZONY, ZADAŃ Z ZAKRESU NADZORU NAD PRZEBIEGIEM PRZYGOTOWANIA ZAWODOWEGO W RZEMIOŚLE PRACOWNIKÓW MŁODOCIANYCH ZATRUDNIONYCH W PRZEDSIĘBIORSTWACH PROWADZONYCH PRZEZ CZŁONKÓW CECHU. E/PODEJMOWANIE DZIAŁAŃ MAJĄCYCH NA CELU ZAPEWNIENIE PRZESTRZEGANIA PRAWA, ZWŁASZCZA PRZEPISÓW USTAWY O RZEMIOŚLE PRZEZ WSZYSTKIE OSOBY I INSTYTUCJE KTÓRYCH DOTYCZYĆ TO MOŻE - CIĄG DALSZY W §2 STATUTU.
Dostosowuje programy kształcenia do potrzeb rynku pracy
Aktywnie uczestniczy w życiu lokalnej społeczności
historią, istniejąca od 1955 roku, która odgrywa kluczową rolę w edukacji rzemieślniczej oraz wsparciu lokalnego przemysłu rzemieślniczego. Cech zrzesza 44 rzemieślników, którzy kształcą 160 uczniów w różnorodnych zawodach. Oferowane kursy zawodowe są zgodne z aktualnymi normami ustawowymi oraz wytycznymi rynku pracy, a ich celem jest potwierdzenie kwalifikacji zawodowych uczestników. Cech zajmuje się nie tylko szkoleniem, ale także organizowaniem egzaminów czeladniczych i mistrzowskich, co podkreśla jego znaczenie w kształceniu wykwalifikowanej kadry. W ciągu 60-letniej działalności, Cech dostosowywał swoje programy do zmieniających się potrzeb rynku, obejmując różnorodne zawody, m.in. budowlanych, mechaników, piekarzy oraz fryzjerów. Cech aktywnie uczestniczy w życiu lokalnej społeczności, reprezentując zrzeszonych rzemieślników na licznych uroczystościach oraz wydarzeniach kulturalnych.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
CECH RZEMIOSŁ RÓŻNYCH I PRZEDSIĘBIORCZOŚC