SĄD REJONOWY W LUBLIN-WSCHÓD W LUBLINIE Z SIEDZIBĄ W ŚWIDNIKU, VI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
PREZES ZARZĄDU REPREZENTUJE OSP NA ZEWNĄTRZ I KIERUJE PRACAMI ZARZĄDU. UMOWY, PEŁNOMOCNICTWA I DOKUMENTY FINANSOWE PODPISUJE W IMIENIU OSP PREZES LUB WICEPREZES I SKARBNIK.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
CELEM STOWARZYSZENIA JEST: 1) PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI MAJĄCEJ NA CELU ZAPOBIEGANIE POŻAROM ORAZ WSPÓŁDZIAŁANIE W TYM ZAKRESIE Z PAŃSTWOWĄ STRAŻĄ POŻARNĄ, ORGANAMI SAMORZĄDOWYMI I INNYMI PODMIOTAMI. 2) UDZIAŁ W AKCJACH RATOWNICZYCH PRZEPROWADZANYCH W CZASIE POŻARÓW, ZAGROŻEŃ EKOLOGICZNYCH ZWIĄZANYCH Z OCHRONĄ ŚRODOWISKA ORAZ INNYCH KLĘSK I ZDARZEŃ. 3) INFORMOWANIE LUDNOŚCI O ISTNIEJĄCYCH ZAGROŻENIACH POŻAROWYCH I EKOLOGICZNYCH ORAZ SPOSOBACH OCHRONY PRZED NIMI. 4) ROZWIJANIE WŚRÓD CZŁONKÓW OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ KULTURY FIZYCZNEJ I SPORTU ORAZ PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI KULTURALNO-OŚWIATOWEJ I ROZRYWKOWEJ. 5) DZIAŁANIA NA RZECZ OCHRONY ŚRODOWISKA. 6) DZIAŁANIE NA RZECZ: PORZĄDKU I BEZPIECZEŃSTWA PUBLICZNEGO ORAZ PRZECIWDZIAŁANIA PATOLOGIOM SPOŁECZNYM; RATOWNICTWA I OCHRONY LUDNOŚCI, A TAKŻE POMOCY OFIAROM KATASTROF, KLĘSK ŻYWIOŁOWYCH, KONFLIKTÓW ZBROJNYCH I WOJEN ORAZ OCHRONY I PROMOCJI ZDROWIA. 7) ORGANIZOWANIE DZIAŁALNOŚCI W ZAKRESIE NAUKI, EDUKACJI, OŚWIATY I WYCHOWANIA, KRAJOZNAWSTWA ORAZ WYPOCZYNKU DZIECI I MŁODZIEŻY, A TAKŻE KULTURY, SZTUKI, OCHRONY DÓBR KULTURY I TRADYCJI, JAK RÓWNIEŻ EKOLOGII I OCHRONY ZWIERZĄT ORAZ DZIEDZICTWA NARODOWEGO. 8) DZIAŁALNOŚĆ WSPOMAGAJĄCA ROZWÓJ WSPÓLNOT I SPOŁECZNOŚCI LOKALNYCH, PROMOCJĘ I ORGANIZACJĘ WOLONTARIATU ORAZ ROZWÓJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI, A TAKŻE ZATRUDNIENIA I AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ. 9) PODTRZYMYWANIE TRADYCJI NARODOWEJ, PIELĘGNOWANIE POLSKOŚCI ORAZ ROZWÓJ ŚWIADOMOŚCI NARODOWEJ, OBYWATELSKIEJ I KULTUROWEJ; UPOWSZECHNIENIE WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI NA RZECZ OBRONNOŚCI PAŃSTWA; UPOWSZECHNIANIE I OCHRONA WOLNOŚCI I PRAW CZŁOWIEKA ORAZ SWOBÓD OBYWATELSKICH A TAKŻE DZIAŁAŃ WSPOMAGAJĄCYCH ROZWÓJ DEMOKRACJI; DZIAŁANIA NA RZECZ INTEGRACJI EUROPEJSKIEJ ORAZ ROZWIJANIA KONTAKTÓW I WSPÓŁPRACY MIĘDZY SPOŁECZEŃSTWAMI 10) WYKONYWANIE INNYCH ZADAŃ WYNIKAJĄCYCH Z PRZEPISÓW O OCHRONIE PRZECIWPOŻAROWEJ ORAZ NINIEJSZEGO STATUTU.
Udział w akcjach ratunkowo-gaśniczych: gaszenie pożarów, likwidacja zagrożeń
Organizacja zawodów sportowo-pożarniczych w regionie
Szkolenia dla strażaków: kursy ratownictwa i pierwszej pomocy
Udział w uroczystościach patriotycznych
Współpraca w organizacji ćwiczeń ratowniczo-gaśniczych
uczestniczącą w działaniach ratunkowo-gaśniczych oraz wspierającą lokalną społeczność poprzez różnorodne inicjatywy. W roku 2023 jednostka brała udział w wielu akcjach, w tym 8 razy była dysponowana do gaszenia pożarów oraz 20 razy do likwidacji miejscowych zagrożeń, co podkreśla jej kluczową rolę w systemie ratowniczym. Organizacja koncentruje się na ciągłym doskonaleniu swoich umiejętności, co potwierdzają udział jej członków w szkoleniach, w tym kursach ratowników i udzielania pierwszej pomocy, co sprawia, że strażacy są lepiej przygotowani do działania w sytuacjach kryzysowych. OSP Komarówka Podlaska angażuje się również w życie wspólnoty lokalnej, organizując imprezy sportowe i kulturalne, takie jak zawody sportowo-pożarnicze, w których drużyny kobiece i męskie zdobyły uznanie na szczeblu powiatowym. Ponadto, strażacy biorą udział w uroczystościach patriotycznych, przyczyniając się do podtrzymywania tradycji i wspierania lokalnej tożsamości. W roku 2023 zorganizowano również pokazy sprzętu przeciwpożarowego dla dzieci oraz pomagano w organizacji turnieju wiedzy pożarniczej, co dowodzi wszechstronności i społecznej odpowiedzialności OSP. Współpraca z innymi jednostkami i instytucjami, jak np. organizacja ćwiczeń ratowniczo-gaśniczych, podkreśla zaangażowanie jednostki w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w regionie.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W KOMARÓWCE PODLASKIE