SĄD REJONOWY W LUBLIN-WSCHÓD W LUBLINIE Z SIEDZIBĄ W ŚWIDNIKU, VI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
ZARZĄD SKŁADA SIĘ Z 4-6 OSÓB, W TYM PREZESA, WICEPREZESA, SKARBNIKA I POZOSTAŁYCH CZŁONKÓW ZARZĄDU. DO SKŁADANIA I PRZYJMOWANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W IMIENIU STOWARZYSZENIA UPOWAŻNIONY JEST PREZES JEDNOOSOBOWO LUB DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU ŁĄCZNIE. O ILE ZŁOŻENIE LUB PRZYJĘCIE OŚWIADCZENIA WOLI POWODUJE POWSTANIE ZOBOWIĄZAŃ FINANSOWYCH PO STRONIE STOWARZYSZENIA W KAŻDYM PRZYPADKU OPRÓCZ PODPISÓW OSÓB UPRAWNIONYCH NIEZBĘDNA JEST KONTRASYGNATA SKARBNIKA. ZARZĄD MOŻE UDZIELAĆ PEŁNOMOCNICTW DO WYKONANIA CZYNNOŚCI OKREŚLONEGO RODZAJU.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
CELEM STOWARZYSZENIA JEST PODEJMOWANIE DZIAŁAŃ NA RZECZ ZDROWIA, KSZTAŁCENIA I SZCZĘŚCIA DZIECI NIEWIDOMYCH I SŁABOWIDZĄCYCH POPRZEZ DZIAŁALNOŚĆ W ZAKRESIE DOBROCZYNNOŚCI, OCHRONY ZDROWIA I OPIEKI SPOŁECZNEJ, REHABILITACJI ZAWODOWEJ I SPOŁECZNEJ DZIECI NIEWIDOMYCH I SŁABOWIDZĄCYCH.
Rehabilitacja zdrowotna i społeczna dzieci niewidomych
Organizacja warsztatów i zajęć dla podopiecznych oraz rodziców
Wsparcie finansowe na wizyty lekarskie i leczenie
Integracyjne wycieczki i wydarzenia dla rodzin
Współpraca z Integracyjnym Klubem Aktywnej Rehabilitacji
Świata" jest organizacją pozarządową, której celem jest wsparcie i rehabilitacja dzieci oraz młodzieży z dysfunkcją wzroku. W ramach swojej działalności stowarzyszenie oferuje różnorodne usługi mające na celu rehabilitację zdrowotną i społeczną swoich podopiecznych, dostosowując swoje działania do bieżącej sytuacji epidemiologicznej oraz potrzeb rodzin. W 2022 i 2023 roku kontynuowane były współprace z Integracyjnym Klubem Aktywnej Rehabilitacji i Sportu Niewidomych "Ikar", gdzie dzieci mogły korzystać z szeregu zajęć rehabilitacyjnych, takich jak terapia ręki, eegbiofeedback, rehabilitacja ruchowa, integracja sensoryczna, zajęcia logopedyczne oraz hipoterapia. Organizacja prowadzi także działania edukacyjne i psychoedukacyjne, w tym warsztaty dla rodziców oraz spotkania informacyjne. Udziela wsparcia finansowego w zakresie refundacji wizyt lekarskich, leków oraz materiałów dydaktycznych. Stowarzyszenie organizuje również różnorodne wydarzenia, jak wycieczki i zajęcia grupowe, które sprzyjają integracji rodzin z dziećmi niewidomymi i słabowidzącymi, a także wpływają na zwiększenie świadomości społecznej na temat wyzwań, z jakimi zmagają się osoby z dysfunkcją wzroku. Działalność stowarzyszenia oparta jest na funduszach z 1% podatku dochodowego oraz składkach członkowskich.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
STOWARZYSZENIE RODZICÓW I PRZYJACIÓŁ DZIECI NIEWIDOMYCH I SŁABOWIDZĄCYCH "BLIŻEJ ŚWIATA