SĄD REJONOWY KATOWICE-WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
OŚWIADCZENIA WOLI W IMIENIU STOWARZYSZENIA SKŁADA DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE, W TYM PREZES LUB WICEPREZES.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1) DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH; 2) DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ INTEGRACJI I REINTEGRACJI ZAWODOWEJ I SPOŁECZNEJ OSÓB ZAGROŻONYCH WYKLUCZENIEM SPOŁECZNYM; 3) OCHRONA I PROMOCJA ZDROWIA; 4) PROMOCJA ZATRUDNIENIA I AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ OSÓB POZOSTAJĄCYCH BEZ PRACY I ZAGROŻONYCH ZWOLNIENIEM Z PRACY; 5) DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ RÓWNYCH PRAW KOBIET I MĘŻCZYZN; 6) DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ OSÓB W WIEKU EMERYTALNYM; 7) DZIAŁALNOŚĆ WSPOMAGAJĄCA ROZWÓJ WSPÓLNOT I SPOŁECZNOŚCI LOKALNYCH; 8) NAUKA, SKOLNICTWO WYŻSZE, EDUKACJA, OŚWIATA I WYCHOWANIE; 9) WYPOCZYNEK DZIECI I MŁODZIEŻY; 10) KULTURA, SZTUKA, OCHRONA DÓBR KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO; 11) WSPIERANIE I UPOWSZECHNIANIE KULTURY FIZYCZNEJ I SPORTU; 12) EKOLOGIA I OCHRONA ZWIERZĄT ORAZ OCHRONA DZIEDZICTWA PRZYRODNICZEGO; 13) TURYSTYKA I KRAJOZNAWSTWO; 14) UPOWSZECHNIANIE I OCHRONA WOLNOŚCI I PRAW CZŁOWIEKA ORAZ SWOBÓD OBYWATELSKICH, A TAKŻE DZIAŁANIA WSPOMAGAJĄCE ROZWÓJ DEMOKRACJI; 15) UPOWSZECHNIANIE I OCHRONA PRAW KONSUMENTÓW; 16) DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ INTEGRACJI EUROPEJSKIEJ ORAZ ROZWIJANIA KONTAKTÓW I WSPÓŁPRACY MIĘDZY SPOŁECZEŃSTWAMI; 17) PROMOCJA I ORGANIZACJA WOLONTARIATU; 18) DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ RODZINY, MACIERZYŃSTWA, RODZICIELSTWA, UPOWSZECHNIANIA I OCHRONY PRAW DZIECKA; 19) PRZECIWDZIAŁANIE UZALEŻNIENIOM I PATOLOGIOM SPOŁECZNYM.
Pracownie w zakresie sztuki, technologii, i gospodarstwa domowego
Wsparcie finansowe z 1% podatku
organizacja non-profit, która została założona w 1993 roku w Katowicach przez Teresę Turską. Inspiracją do jej powstania były osobiste doświadczenia założycielki związane z wychowaniem niepełnosprawnych synów. Stowarzyszenie wyróżnia się długoletnim wsparciem dla osób z niepełnosprawnościami, realizując różnorodne programy rehabilitacyjne, które obejmują aspekty rehabilitacji społecznej, zawodowej oraz zdrowotnej. Od 2017 roku działa pod szyldem Warsztatu Terapii Zajęciowej „Akcent”, który skupia 30 uczestników, a jego działalność jest współfinansowana przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz budżet miasta Katowice. Stowarzyszenie pełni również funkcję Organizacji Pożytku Publicznego, umożliwiając przekazywanie 1% podatku, co stanowi istotne wsparcie finansowe dla jego aktywności. Warsztat oferuje różnorodne pracownie, takie jak: komputerowo-multimedialna, plastyczna, rękodzieła, gospodarstwa domowego, a także muzykoterapii i terapii ruchem, co wyróżnia tę instytucję na tle innych organizacji.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
ŚLĄSKIE STOWARZYSZENIE EDUKACJI I REHABILITACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH "AKCENT