SĄD REJONOWY KATOWICE-WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W IMIENIU STOWARZYSZENIA, W TYM W SPRAWACH MAJĄTKOWYCH UPRAWNIONYCH JEST DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1. WSPIERANIE I TWORZENIE LOKALNYCH PARTNERSTW NA RZECZ ZATRUDNIENIA, PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I ROZWOJU GOSPODARCZEGO 2. UPOWSZECHNIANIE I OCHRONA WOLNOŚCI I PRAW CZŁOWIEKA ORAZ SWOBÓD OBYWATELSKICH, A TAKŻE DZIAŁANIA WSPOMAGAJĄCE ROZWÓJ DEMOKRACJI, W TYM BUDOWANIE OTARTEGO, OPARTEGO NA AKTYWNOŚCI I SPOŁECZNEJ PARTYCYPACJI SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO. 3. WSPOMAGANIE ROZWOJU TECHNIKI, WYNALAZCZOŚCI I INNOWACYJNOŚCI, ROZPOWSZECHNIANIE I WDRAŻANIE NOWYCH ROZWIĄZAŃ TECHNICZNYCH W PRAKTYCE GOSPODARCZEJ ORAZ WSPIERANIE KONKURENCYJNOŚCI, ZDOLNOŚCI ADAPTACYJNYCH PRZEDSIĘBIORSTW, W SZCZEGÓLNOŚCI MAŁYCH I ŚREDNICH 4. ROZWÓJ LOKALNYCH I REGIONALNYCH ZASOBÓW LUDZKICH ORAZ DOSKONALENIE KADR GOSPODARCZYCH, SPOŁECZNYCH I POLITYCZNYCH 5. PRZECIWDZIAŁANIE WYKLUCZENIU SPOŁECZNEMU ORAZ POMOC SPOŁECZNA, W TYM W SZCZEGÓLNOŚCI POMOC RODZINOM I OSOBOM W TRUDNEJ SYTUACJI ŻYCIOWEJ, WYRÓWNYWANIE SZANS TYCH RODZIN I OSÓB, PRZECIWDZIAŁANIE UZALEŻNIENIOM I PATOLOGIOM SPOŁECZNYM ORAZ WSPIERANIE RODZIN I SYSTEMU PIECZY ZASTĘPCZEJ. 6. POSZUKIWANIE I WDRAŻANIE INNOWACYJNYCH ROZWIĄZAŃ W ZAKRESIE POLITYKI SPOŁECZNEJ W OBSZARZE EDUKACJI, PRZEDSIĘBIORCZOŚCI SPOŁECZNEJ, KULTURY 7. WSPIERANIE ZATRUDNIENIA I AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ, W SZCZEGÓLNOŚCI OSÓB POZOSTAJĄCYCH BEZ PRACY, W TYM DŁUGOTRWALE I OSÓB ZAGROŻONYCH ZWOLNIENIEM Z PRACY 8. WSPOMAGANIE ROZWOJU KAPITAŁU SPOŁECZNEGO WSPÓLNOT I SPOŁECZNOŚCI LOKALNYCH 9. WSPIERANIE ROZWOJU SPOŁECZNO-GOSPODARCZEGO REGIONÓW, W TYM ROZWÓJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI SPOŁECZNEJ ORAZ WZMOCNIENIE ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH I PODMIOTÓW EKONOMII SPOŁECZNEJ 10.PROMOWANIE RÓWNYCH SZANS ORAZ POMOC GRUPOM SPOŁECZNYM NARAŻONYM NA DYSKRYMINACJĘ, ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM REALIZACJI DZIAŁAŃ DLA OSÓB STARSZYCH I W WIEKU EMERYTALNYM, OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, INWALIDÓW, MŁODZIEŻY, KOBIET, PRZEDSTAWICIELI MNIEJSZOŚCI ETNICZNYCH, PRACOWNIKÓW RESTRUKTURYZOWANYCH BRANŻ PRZEMYSŁOWYCH, MIESZKAŃCÓW TERENÓW WIEJSKICH I INNYCH. ORAZ DALSZE CELE OKREŚLONE W ART. 3 STATUTU UST. 1 PKT. 11-21.
Specjalizacja w zakresie rynku pracy i pomocy społecznej
Tworzenie lokalnych partnerstw na rzecz zatrudnienia i aktywności społecznej
Innowacyjne metody pracy z grupami marginalizowanymi (Kluby Integracji Społecznej, Wsparcie Koleżeńskie, Outplacement Środowiskowy)
Współpraca z instytucjami samorządowymi, pozarządowymi i ośrodkami akademickimi
Projekty finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego i innych źródeł krajowych
organizacja pozarządowa typu non-profit, która od lat odgrywa kluczową rolę w poprawianiu warunków na rynku pracy oraz wspieraniu pomocy społecznej. Głównym celem organizacji jest budowanie lokalnych partnerstw, które mają na celu podniesienie poziomu zatrudnienia, promowanie aktywności społecznej oraz uczestnictwa mieszkańców w życiu publicznym. Działania te przyczyniają się do tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi społeczno-gospodarczemu i kształtowaniu społeczeństwa obywatelskiego otwartego na zmiany. Organizacja realizuje szeroki wachlarz zadań związanych z integracją społeczną i zawodową osób marginalizowanych. Stosując innowacyjne metody pracy, takie jak Kluby Integracji Społecznej, metodologia Wsparcia Koleżeńskiego, Outplacement Środowiskowy oraz model Partnerstwa Lokalnego, Instytut efektywnie wspiera osoby zagrożone wykluczeniem społecznym. Organizacja prowadzi także projekty w obszarze Ekonomii Społecznej oraz coachingu, koncentrując się na wsparciu kobiet samotnie wychowujących dzieci, osób niepełnosprawnych oraz długotrwale bezrobotnych. Stowarzyszenie może pochwalić się bogatym doświadczeniem we współpracy z instytucjami samorządowymi i pozarządowymi, co jest efektem licznych realizowanych projektów i programów aktywnej polityki społecznej. Na poziomie regionalnym współpracują z Ośrodkami Pomocy Społecznej, realizując działania skierowane do osób podlegających marginalizacji społecznej. Kadra organizacji składa się z wykwalifikowanych specjalistów, takich jak psychologowie, doradcy zawodowi i pracownicy socjalni, którzy łączą wieloletnie doświadczenie z solidnym przygotowaniem akademickim. W ramach swojej działalności, Instytut współpracuje także z ośrodkami akademickimi, jak Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz Wyższa Szkoła Pedagogiczna Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Warszawie. Organizacja prowadziła również badania dotyczące partnerstw lokalnych w obszarze integracji społecznej i realizowała projekty finansowane m.in. z Europejskiego Funduszu Społecznego, na zlecenie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej. Działania Stowarzyszenia mają zasięg krajowy, co przyczynia się do szerokiego wpływu na społeczności na terenie całej Polski. Dzięki swojemu kompleksowemu podejściu, elastycznej strukturze organizacyjnej oraz zaangażowanej kadrze, Instytut Współpracy i Partnerstwa Lokalnego skutecznie realizuje swoją misję wspierania lokalnych społeczności i przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
STOWARZYSZENIE INSTYTUT WSPÓŁPRACY I PARTNERSTWA LOKALNEG